Про Управління

         Головне управління Держпраці в Одеській області (Управління Держпраці) – територіальний орган Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується, утворений відповідно до вимог постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 100 «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань праці та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», в результаті реорганізації шляхом злиття територіального управління Держгірпромнагляду в Одеській області та територіальної державної інспекції з питань праці в Одеській області.

         Основними завданнями Управління Держпраці є:

  1. реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;
  2. здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на обласному рівні;
  3. здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;
  4. організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

Діяльність Управління Держпраці  координується головою Одеської обласної державної адміністрації.

Повноваження Управління Держпраці поширюється на територію Одеської області.

Положення про Головне управління Держпраці в Одеській області затверджено
03 серпня 2018 року № 84.

         Наглядова діяльність у сфері охорони праці та промислової безпеки –

здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок підприємств всіх галузей виробництва Одеської області та їх виробничих об’єктів  з питань дотримання законодавства з охорони праці і промислової безпеки.

         Наглядова діяльність у сфері праці –

зосереджена на питаннях нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкового державного соціального страхування та здійснюється шляхом проведення інспекційних відвідувань, що є нововведенням в рамках покращення наглядової діяльності в даній сфері.

Основні зусилля в цьому напрямку спрямовані на вжиття всіх можливих заходів із погашення заборгованості з виплати заробітної плати та інших соціальних виплат працівникам підприємств регіону. 

logo

Положення про управління