Запитання — відповідь
Якщо особа обіймає посади за внутрішнім сумісництвом, чи можна на одну з них ввести простій, а на іншу — повну оплату за виконану роботу?

14 квітня 2022

Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами, що визначено частиною 1 статті 34 КЗпП України.

Чинним законодавством не передбачено обмеження введення простою на одному або кількох посад одного працівника, зазначене повинно бути обумовлене обставинами, визначеними у частині 1 статті 34 КЗпП України.

На час  простою не з вини працівника оформлюється акт простою (фіксуються причини, які зумовили призупинення роботи)  та  наказ власника або уповноваженого ним органу. Якщо простій має цілодобовий (тижневий) характер, власник або уповноважений ним орган повинен у наказі обумовити необхідність присутності або відсутності працівника на роботі (така позиція викладена у листі Міністерства праці та соціальної політики України від 23.10.2007 № 257/06/187-07 “Щодо організації роботи під час простою на підприємстві”).

Зокрема, наголошуємо, що порядок оплати часу простою визначений у статті 113  КЗпП України.

Прес-служба Головного управління