З трудовим колективом агрофірми «Дністровська» обговорили правила безпеки під час осінньо-польових робіт

03 жовтня 2022

Головний державний  інспектор  відділу нагляду в агропромисловому комплексі  та соціально-культурній сфері Головного управління Держпраці в Одеській області Євген Крикунов зустрівся  з трудовим колективом АФ  «Дністровська». Мета зустрічі —дотримання працівниками правил безпечного поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва під час осінньо-польових робіт.

Підприємство багато років займається вирощуванням сільськогосподарської продукції. Основний вид його діяльності — вирощування зернових культур(крім рису), бобових і насіння олійних культур.

В зв’язку з тим, що розпочалися осіньо-польові роботи та ремонт сільгосптехніки, яка буде залучена в сільськогосподарському виробництві, фахівець Держпраці нагадав адміністрації підприємства вимоги   ст.13 Закону України «Про охорону праці» а саме: роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці у відповідності до нормативно-правових актів. З цією метою він повинен забезпечити функціонування системи управління охороною праці. Зокрема:

– створити відповідні служби та призначити посадових осіб, які забезпечують рішення конкретних питань з охорони праці, затверджує інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролювати їх дотримання;

– розробити та затвердити положення, інструкції, інші акти з охорони праці, які діють на підприємстві;

–здійснювати  контроль за дотриманням працівниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, обладнанням, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконання робіт у відповідності до вимог з охорони праці та інше.

Традиційно, наприкінці зустрічі інспектор повідомив присутніх про те, що на порталі http://pratsia.in.ua можна знайти додаткову інформацію про  важливі та актуальні питання з трудових відносин в умовах воєнного стану, де розміщена як контактна інформація для консультування, так і відповіді на питання трудового законодавства.

Спеціалісти Головного управління Держпраці в Одеській області продовжують проводити робочі зустрічі з працівниками сільськогосподарських підприємств з метою попередження виробничого травматизму та надання консультативної допомоги щодо основних вимог законодавства питань охорони праці та трудового законодавства в умовах воєнного стану.

Більше інформації шукайте за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Прес-служба Головного управління