З працівниками СТОВ «Буджак» під час тренінгу обговорили питання безпеки під час ремонту сільгосптехніки

04 жовтня 2022

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Євген Крикунов  провів з працівниками СТОВ «Буджак» тренінг з імітацією реальних дій щодо безпечного виконання робіт  під час технічного обслуговування та ремонту сільськогосподарських машин, механізмів і обладнання.

Одним із основних  видів діяльності підприємства є вирощування зернових культур (крім рису), бобових і насіння олійних культур.

Зараз на підприємстві активно проводиться осіння посівна кампанія та роботи по ремонту сільгосптехніки, яка буде залучена в сільськогосподарському виробництві, тому представник Головного управління нагадав керівнику  підприємства про вимоги  ст.13 Закону України «Про охорону праці». Зокрема, роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці у відповідності до нормативно-правових актів. З цією метою він повинен забезпечити функціонування системи управління охороною праці, та здійснювати  постійний контроль за дотриманням працівниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, обладнанням, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконання робіт у відповідності до вимог з охорони праці.

Фахівець Держпраці вчергове наголосив: щоб уникнути випадків виробничого травматизму, необхідно своєчасно проводити навчання та перевірку знань посадових осіб та працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки.

Відповідно до цього питання інспектор довів до уваги учасникам зустрічі про основні вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337.

Під час тренінгу фахівець Держпраці розповів  працівникам  про деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 року № 314, із змінами.

Інспектор повідомив, що у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі безоплатного подання до органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних послуг декларації про провадження господарської діяльності без отримання дозвільних документів.

Представник Головного управління детально розповів керівнику підприємства про оформлення декларації.

Інспектор повідомив учасників тренінгу про те, що на порталі http://pratsia.in.ua можна знайти додаткову інформацію про  важливі та актуальні питання з трудових відносин в умовах воєнного стану, де розміщена як контактна інформація для консультування, так і відповіді на питання трудового законодавства.

Більше інформації шукайте за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Прес-служба Головного управління