З фахівцями сільськогосподарських підприємств обговорено питання трудового законодавства з використанням системи ZOOM

07 червня 2021

З метою інформування роботодавців щодо легалізації найманої праці та детінізації заробітної плати, на виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік, у приміщенні Ренійської філії Одеського обласного центру зайнятості провідним інспектором Головного управління Ігорем Сорокіним разом з заступником начальника відділу надання соціальних послуг Ренійської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Людмилою Руденко з використанням системи ZOOM проведено семінар на тему: «Основні зміни у законодавстві про працю, які регулюють трудові відносини із найманими працівниками» з представниками однієї з ризикових сфер – сільськогосподарське виробництво, для керівника, головного бухгалтера, економіста та кадровика ТОВ «Анадол».

Соціальні партнери наголосили учасникам заходу на обов’язковому офіційному працевлаштуванні всіх працівників, роз’яснили порядок прийняття на роботу, особливості складання трудового договору та процедури подання повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Під час семінару було приділено увагу особливостям трудових відносин у сільському господарстві, зокрема: тимчасові працівники, сезонні роботи, гнучкий режим робочого часу та т.і.

Представник Головного управління звернув увагу на такі проблемні питання, як організація профілактичних медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах з отрутохімікатами, а також гарантіях для працівників, призваних на військову службу, працевлаштування осіб, молодших вісімнадцяти років, праці жінок.

Працівників підприємства було ознайомлено з вимогами щодо оформлення трудових відносин, достовірністю ведення обліку виконуваної працівниками роботи, кадрового обліку, щодо деяких змін в трудовому законодавстві.

Підприємство планує збільшити кількість працівників у період жнив, тому заступник начальника відділу Ренійської районної філії обласного центру зайнятості Людмила Руденко розповіла керівництву сільгосппідприємства про можливість організації тимчасових робіт, тобто безробітні отримують і допомогу по безробіттю, і оплату за роботи тимчасового характеру. А після цього роботодавець, вже придивившись до майбутніх працівників, оформлює їх на постійну роботу. Отож, вигода є і працедавцям, і робітникам.

Було акцентовано увагу, що тільки у разі офіційного працевлаштування тимчасово непрацюючих осіб на новостворені робочі місця роботодавець може претендувати на отримання компенсації зі сплати єдиного соціального внеску, а також на відшкодування фактичних витрат із виплати заробітної плати у разі забезпечення роботою внутрішньопереміщених осіб.

До того ж у період карантинних обмежень діють урядові програми, завдяки яким лише офіційно працевлаштовані працівники та фізичні особи-підприємці мають змогу отримати від держави кошти, що були втрачені через пандемію.

По завершенню заходу фахівці Держпраці і служби зайнятості зазначили, що незадекларована праця є однією із головних перешкод для країни у забезпеченні гідної праці та високих темпів зростання економіки.

Детінізація ринку праці й подолання незадекларованої праці — спільна мета органів державної влади.

Прес-служба Головного управління