На засіданні комісії в Ізмаїльському районі фахівець Головного управління розповів про важливість офіційного працевлаштування

04 жовтня 2022

Нещодавно провідний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін взяв участь у засіданні комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та інших соціальних виплат, яке відбулося у приміщенні міської ради м. Рені Одеської області. Головною темою засідання комісії було питання важливості оформлення трудових відносин.

Учасниками засідання були представники ДПІ Головного управління ДПС, структурних підрозділів виконавчого комітету Ренійської міської ради, представники Головного управління Держпраці в Одеській області, а також голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) міста, які, згідно зі звітністю, виплачують найманим працівникам заробітну плату нижче мінімально встановленого законодавством рівня.

Провідний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін розповів присутнім про хід інформаційної кампанії Держпраці «Виходь на світло!»,  яка є черговим кроком до формування у суспільства розуміння необхідності оформлення трудових відносин.

Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин та сплати податків.

Фахівець Держпраці проконсультував присутніх щодо процедури оформлення фізичної особи – підприємця, переліку документів, необхідних для такої реєстрації.

Посадовець розповів про ризики і наслідки незадекларованої праці для працівників та роботодавців. Він підкреслив, що, працюючи легально, кожен працівник є соціально захищеним, а відсутність належно оформлених трудових відносин позбавляє працівника трудового та страхового стажу.

Наприкінці засідання вирішили продовжувати контролювати процес легалізації заробітної плати, наповнення місцевого бюджету, наголосили, що зазначені питання постійно контролюються міською радою, підкреслили необхідність вжиття заходів з недопущення скорочення мінімальної державної соціальної гарантії.

Більше інформації шукайте за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Прес-служба Головного управління