Участь фахівців Головного управління у семінарі для роботодавців в м. Білгороді-Дністровському Одеської області

11 червня 2019

В приміщенні Білгород-Дністровської міської ради Одеської області відбувся семінар за темою: «Порядок працевлаштування найманих робітників, відповідальність за порушення норм законодавства про працю».

За участю фахівців Головного управління Державної служби України з питань праці в Одеській області, Білгород-Дністровського міськрайоного центру зайнятості, управління економічного розвитку та управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради відбулася зустріч з роботодавцями міста з метою вирішення таких проблемних питань, як легалізація зайнятості та заробітної плати.

Представники Головного управління підкреслили, що офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати – одні з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави, безпосередньо впливає на рівень життя населення.

Було звернуто увагу на те, що нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Під час роботи семінару у роботодавців виникло багато запитань щодо порядку оформлення трудового договору, зокрема, необхідності укладання його у письмовій формі, порядку повідомлення органу ДФС про прийняття на роботу нового працівника, порядку ведення трудових книжок та правильності внесення записів до них, надання відпусток та можливість надання компенсацій, строки виплати заробітної плати, відповідальність за порушення норм законодавства про працю тощо, на які профільними посадовими особами надані відповідні роз’яснення.

За результатами семінару запрошені керівники підприємств висловили побажання про необхідність проведення такої форми соціально-партнерського діалогу і надалі, що надасть змогу отримати відповіді на складні питання та підвищити рівень обізнаності в сфері соціально-трудових відносин.

Прес-служба Головного управління