Роботодавців сфери торгівлі Ренійського району Одеської області поінформовано про основні вимоги законодавства з охорони праці

07 травня 2021

У межах домовленостей про взаємодію між Держпраці та Службою зайнятості провідний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській  області Ігор Сорокін разом з заступником начальника відділу надання соціальних послуг Ренійської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Людмилою Руденко, головним спеціалістом перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Болградського відділення Управління Виконавчої Дирекції ФСС України в Одеській області Олександром Бальчу провели інформаційно-консультаційний семінар  для роботодавців, які працюють у сфері торгівлі  Ренійського району.

Під час зустрічі провідний інспектор Головного управління наголосив на основних вимогах чинного законодавства щодо реєстрації трудових відносин та на обов’язках роботодавця під час прийняття людей на роботу. Він зазначив, що легальна праця – визнана та дозволена законом, який чітко окреслює обов’язки та права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником.

Під час семінару було наголошено на основних ризиках  нелегального працевлаштування, соціальних та економічних загрозах (психологічному  дискомфорті, відсутності правового і медичного захисту) та ін..

Учасники заходу підкреслили, що тільки офіційно оформлений працівник є застрахованою особою у Фонді соціального страхування України, може користуватися його послугами, а також надали консультацію з питань оформлення листків непрацездатності і реабілітації застрахованих осіб, які перенесли Covid-19.

Під час зустрічі наголошувалось на ризиках і наслідках використання роботи працівників без належного оформлення трудових відносин. Для працівника – це втрата всіх гарантій у сфері праці: прав на гідні умови праці, захисту від незаконного звільнення, прав на визначену тривалість робочого часу і часу відпочинку, соціальне страхування у разі втрати працездатності, і, як наслідок, прав на пенсійне забезпечення. Для роботодавця ризики полягають у фінансових втратах – накладання штрафних санкцій значних розмірів.

Учасникам семінару нагадали, що кожен, хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості по безоплатну допомогу: роботодавець – в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник – по допомогу в пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття.

Фахівцем Головного управління Ігорем Сорокіним інформовано присутніх, що Всесвітній день охорони праці присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (далі – БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості і протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці. Цьогорічний девіз Всесвітнього дня охорони праці: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

Прес-служба Головного управління