Роботодавцям та працівникам підприємств Одещини розповіли, чому важливо працювати легально

03 жовтня 2022

У рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» головний державний інспектор відділу з питань праці та заробітної плати Головного управління Держпраці в Одеській області  Оксана Міхно взяла участь у семінарі  з питань подолання явища незадекларованої праці для роботодавців, що здійснюють діяльність у регіоні, та осіб, які мають статус безробітних. Захід  відбувся в Березівській районній філії Одеського обласного центру зайнятості.

Фахівець Головного управління Держпраці в Одеській області Людмила Славич провела засідання круглого столу з адміністрацією Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради. Важливим питанням стало запобігання можливих порушень трудового законодавства у період воєнного стану.

Під час зустрічей першочергово обговорили питання щодо змін у трудовому законодавстві, ухвалених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», зокрема: оплати праці за різними режимами роботи, переведення та зміни істотних умов праці, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця або працівника, встановлення та облік робочого часу і часу відпочинку, тривалості відпусток, призупинення дії трудового договору, запровадження роботи за графіками змінності для окремої категорії працівників тощо.

Відповідаючи на запитання щодо переваг легальної праці, фахівці  детально роз’яснили, що, стосовно законодавства про працю:

-щорічна оплачувана відпустка триває не менш ніж 24 дні на рік. Залежно від шкідливості роботи та інших особливостей, період відпустки може збільшуватися навіть до 60 днів;-працівник може вийти на лікарняний за рахунок підприємства;
-зараховується страховий і трудовий стаж (обидва фактори є підставою для отримання пенсії);-офіційна зарплата. При її виплаті також нараховуються допомоги, відпустки, лікарняні, відрядження та інші виплати з боку держави або роботодавця;
-гарантія відшкодування матеріального і морального збитку при виробничих травмах.

Підсумовуючи теми зустрічей, головні державні інспектори повідомили присутніх про те, що що одним з напрямків Держпраці на період воєнного стану є надання консультаційної підтримки підприємствам щодо питань праці.На порталі http://pratsia.in.ua можна знайти додаткову інформацію про  важливі та актуальні питання з трудових відносин в умовах воєнного стану. Тут розміщено як контактну інформацію для консультування, так і відповіді на питання трудового законодавства.

Більше інформації шукайте за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Прес-служба Головного управління