Питання охорони праці обговорено з посадовими особами ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія»

17 червня 2021

Головний державний інспектор Світлана Карманова взяла участь у семінарі з охорони праці в ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», який проводився для посадових осіб дитячого центру.

Фахівець Головного управління поінформувала присутніх щодо вимог законодавства з охорони праці. Вона довела до учасників семінару основні вимоги Закону України «Про охорону праці», Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, Положення про розробку інструкцій з охорони праці, проходження стажування і допуск працівників до роботи.

Також С. Карманова роз’яснила  посадовцям дитячого оздоровчого закладу вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого ПКМУ від 17.04.2019 року № 337 (своєчасність надання повідомлень про нещасні випадки з працівниками закладу, склад комісії, терміни розслідування, відповідальність роботодавця за порушення вимог Порядку).

Представник Головного управління зазначила: з метою організації безпечної та безаварійної роботи дитячі оздоровчі заклади повинні дотримуватися основних вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці.

Так, роботодавець повинен:

-створити відповідні служби  та призначити посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затвердити інструкції про їх обов’язки, права і відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролювати їх дотримання;

-забезпечити належне утримання будівель та споруд, виробничого обладнання, моніторинг за їх технічним станом;

-розробити і затвердити положення, інструкції, інші акти з охорони праці;

-забезпечити проходження при прийомі на роботу та в процесі роботи інструктажів, навчання з питань охорони праці згідно вимог чинного законодавства та ін..

Увагу учасників семінару було звернуто  на необхідності виконання профілактичних заходів попередження «COVID-19».

Представник Головного управління Держпраці в Одеській області зазначила: згідно статті 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець несе безпосередню відповідальність за створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі умов праці згідно нормативно-правових актів з охорони праці.

Прес-служба Головного управління