Проведено онлайн-семінар щодо актуальних питань стану охорони праці в будівельній галузі

29 квітня 2021

Посадові особи Головного управління Держпраці в Одеській області взяли активну участь та виступили на онлайн-семінарі на тему «Актуальні питання щодо стану охорони праці в будівельній галузі та житлово-комунальному господарстві».

Захід організовано працівниками ТОВ «Регіональний учбово-консультативний центр».

У семінарі також брали участь представники Управління капітального будівництва Одеської міської ради, будівельних організацій, ОСББ та ЖСК Одеси і області — усього близько 250 осіб.

Про систему стандартів безпеки праці, охорону праці і промислову безпеку в будівництві, нові нормативно-правові акти з охорони праці, «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках» (НПАОП 45.2—7.03-17) поінформувала слухачів головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві,  котлонагляді та за підйомними спорудами Головного управління Держпраці в Одеській області Лідія Заруба.

Темою виступу начальника відділу нагляду в енергетиці, машинобудуванні та житлово-комунальному господарстві Головного управління Держпраці в Одеській області Андрія Пілюгіна — вимоги «Правил безпечної та технічної експлуатації електроустановок споживачів», засоби індивідуального захисту для роботи в електроустановках, лабораторні заміри та випробування електрообладнання.

Головний державний інспектор відділу нагляду в енергетиці, машинобудуванні та житлово-комунальному господарстві Головного управління  Держпраці в Одеській області Світлана Малярчук ознайомила учасників семінару із загальним наглядом та особливостями житлово-комунального господарства.

Під час онлайн-семінару також було розглянуто питання вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань  та аварій на виробництві (Постанова КМУ № 337 від 17.04.2019 р.),  змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки (Постанова КМУ № 77 від 03.02.2021 р), пожежної безпеки об’єктів будівництва та житлово-комунального господарства та ін..

Учасники онлайн-семінару прийняли відповідне рішення.

Прес-служба Головного управління