Про зміни в трудовому законодавстві та безпеку праці розповіли працівникам закладів освіти

30 вересня 2022

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Ольга Атрашкова протягом вересня поточного року провела у закладах освіти Одеси семінари на тему «Особливості виконання робіт в період дії воєнного стану» та  ознайомила присутніх з основними завданнями інформаційної кампанії «Виходь на світло!».

На семінарах обговорили питання щодо виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану. Фахівець Держпраці повідомила, що 25.03.2022 набрала чинності схвалена Урядом постанова кабінету Міністрів України від 24.03.2022 № 357, положення якої направлені на спрощення порядку видачі дозволів в умовах воєнного стану та на переведення виконання окремих видів робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки на декларативний принцип. Інспектор детально роз’яснила процес подання декларації.

Під час заходів обговорили  організаційні та технічні заходи для безпечного виконання робіт в електроустановках, вимоги Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Представник Держпраці поінформувала працівників закладів освіти щодо можливості запровадження підприємствами та установами електронного документообігу в системі управління охороною праці з метою цифровізації СУОП.

Під час спілкування, в рамках кампанії «Виходь на світло!», фахівець Держпраці розповіла про важливість задекларованої праці та наслідки неофіційного оформлення працівників.

Обговорили зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану. Інспектор поінформувала щодо вимог Закону України  «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Зокрема, докладно розповіла про оплачувані та неоплачувані  відпустки: у період дії воєнного стану  щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Наприкінці заходів присутні отримали відповіді на всі питання, які їх цікавили.

Представник Держпраці повідомила, що  роботодавці та працівники можуть отримати необхідну їм консультацію, звернувшись до Головного управління усно чи письмово, за телефоном, на електронну пошту, до телеграм-каналу або у вигляді електронного запиту на спеціальному порталі: https://pratsia.in.ua/.

Впродовж зустрічей представник Головного управління використовувала візуальні  матеріали, розроблені за сприяння проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/

Прес-служба Головного управління