Про зміни в трудовому законодавстві для мобілізованих працівників говорили з колективами підприємств Ізмаїлу

29 вересня 2022

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Олена Мялова спільно з начальником Ізмаїльського відділу нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Олегом Тищенко провели робочі зустрічі з питань змін у трудовому законодавстві на двох підприємствах: ТОВ «Рута-Нова-К» та “Ков Комерс”  з керівництвом, начальниками підрозділів та працівниками підприємств.

Під час  зустрічей обговорили питання щодо служби мобілізованих працівників та стажу для щорічних відпусток. Стосовно цього інспектор праці надав відповідну інформацію, а саме:  згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин від 01.07.2022р. № 2352/ІХ», відповідно змін до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України, після  19.07.2022 року за працівниками, котрих було мобілізовано /призвано на військову службу, зберігається місце роботи та посада на підприємстві на час призову. Час служби після 19.07.2022 року не дає право на щорічну відпустку і не зберігається середній заробіток за мобілізованим працівником.

Упродовж  зустрічі обговорювалися питання щодо виплат та соціальних гарантій для працівників під час воєнного стану, змін у трудовому законодавстві, питань оформлення трудових відносин, оплати праці, щодо надання щорічних відпусток та додаткових, звільнення тощо.

Інспектори праці Олена Мялова та Олег Тищенко надали вичерпні відповіді на всі питання, з якими зіткнулися у своїй роботі служба з охорони праці, служби кадрового та бухгалтерського обліку  ТОВ «Рута – Нова-К» та ТОВ «Ков Комерс».

Одночасно представники Головного управління поінформували, що одним з напрямків Держпраці на період воєнного стану є надання консультаційної підтримки підприємствам, організації кадрового, бухгалтерського обліку та наголосили, що у разі необхідності кожен роботодавець може звернутись у зручний спосіб до Головного управління Держпраці в Одеській області та отримати необхідну інформаційну підтримку у сфері організації трудових відносин.

Це може бути особисте звернення, в тому числі телефоном, електронне звернення або заявка, залишена у спеціальній формі на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua.

Більше інформації шукайте за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Або на офіційному каналі в Telegram

https://t.me/oddspgovua

Прес-служба Головного управління