Представники Головного управління роз’яснили працівникам С(Ф)Г «Фінагєєв» особливості охорони праці під час весняно-польових робіт

13 лютого 2018
Нещодавно фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли активну участь  у проведенні семінару-наради на тему «Попередження виробничого травматизму під час проведення весняно-польових робіт», який відбувся у С(Ф)Г «Фінагєєв», розташованому у с. Кремидівці Лиманського району Одеської області.
У нараді взяли участь керівництво та працівники підприємства.
Напередодні весняно-польових робіт головний державний інспектор Головного управління Роман Чорновол наголосив на необхідності дотримуватись вимог законодавства з охорони праці задля уникнення нещасних випадків і аварій. Він підкреслив, що, згідно вимог Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов’язаний створити на кожному робочому місці умови праці згідно з вимогами нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець має забезпечити на підприємстві функціонування системи управління охороною праці.
Під час роботи семінару-наради було звернуто увагу на вимоги Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві ( НПАОП 01.0-1.01-01-12), зокрема, на необхідність дотримання вимог безпеки під час весняно-польових робіт.
Представник Головного управління ознайомив учасників семінару-наради з вимогами Типового положення про службу охорони праці, Порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року за № 1232.
Учасники заходу зробили висновок щодо дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці, Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві, необхідності проведення навчання, перевірки знань та інструктажів з охорони праці на робочих місцях з механізаторами та іншими робітниками сільськогосподарських підприємств. Всі ці заходи дадуть можливість уникнути нещасних випадків під час весняно-польових робіт.
Сектор взаємодії зі ЗМІ