Працівники ТОВ „Агрофірма «Кодима” отримали відповіді на запитання щодо змін у трудовому законодавстві

23 червня 2022

Вчора фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області, з метою надання консультацій щодо змін, які відбулись як у трудовому законодавстві, так і в законодавстві з питань охорони праці, відвідали ТОВ  «Агрофірма «Кодима».

Головний державний інспектор Подільського відділу нагляду в  промисловості Василь Павлюк поінформував колектив товариства про те, що, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, Урядом ухвалено ряд рішень щодо  забезпечення провадження суб’єктами господарювання господарської діяльності в умовах воєнного стану.

Так, стосовно Постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану», підприємству, яке виконує певні види робіт підвищеної небезпеки та експлуатує машини (механізми, устаткування) підвищеної небезпеки, у період воєнного стану надається право діяти без отримання документів дозвільного характеру, однак за умови безоплатного подання до територіального органу Держпраці декларації про провадження господарської діяльності.

До того ж декларація може бути подана як в електронній формі – за  допомогою мобільного додатку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія), так і в паперовому вигляді – через  центр надання адміністративних послуг з подальшою передачею до органу Держпраці.

Фахівці Головного управління обговорили з колективом агрофірми питання щодо порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві  в умовах воєнного стану з урахуванням рекомендацій Держпраці.

      Головний державний інспектор праці Людмила Добровольська зосередила увагу на питаннях:

– дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці;

– збереження середньої зарплати й місця роботи мобілізованим працівникам;

– режиму роботи;

– особливостей укладення та призупинення дії трудового договору;

– переведення і зміни істотних умов праці;

– порядку надання додаткових і щорічних відпусток і їх тривалості  в умовах воєнного стану тощо, з урахуванням останніх змін у чинному законодавстві.

        Також присутні отримали відповіді на запитання, які їх цікавили, а саме:

– порядок  індексації заробітної плати мобілізованим працівникам;

– оформлення простою;

– оплата праці за відпрацьовані понаднормові години;

– підсумований робочий час;

– видача трудової книжки працівнику при звільненні та ін.

Наприкінці зустрічі посадові особи Головного управління повідомили про можливість отримання додаткової консультаційної допомоги в межах компетенції Держпраці через надання відповідного запиту на порталі http://pratsia.in.ua.

Прес-служба Головного управління