Працівникам медичного закладу роз’яснено вимоги законодавства з охорони праці

08 червня 2021

Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли активну участь у перевірці знань з питань охорони праці працівників КНП «Одеський обласний онкологічний диспансер» Одеської обласної ради.

Головний державний інспектор Світлана Карманова довела до відома присутніх стан захворюваності медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії, і здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, та визначила перелік основних причин, що приводять до їх інфікування.

Основні причини, які призвели до гострої респіраторної хвороби COVID-19:

-відсутність або неякісне проведення інструктажу з охорони праці;

-незабезпеченість медичних працівників засобами індивідуального захисту;

-невикористання працівниками засобів індивідуального захисту при їх наявності та ін.

Також фахівець Головного управління поінформувала присутніх про вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого ПКМУ від 17.04.2019 року № 337 (своєчасність надання повідомлень про гостре професійне захворювання медичних працівників, склад комісії, терміни розслідування, відповідальність роботодавця за порушення вимог Порядку).

Головний державний інспектор наголосила на проведенні превентивних заходів під час  експлуатації  кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та підозрою на інфікування COVID-19.

Представник Головного управління наголосила, що метою запобігання виникнення нещасних випадків  під час експлуатації балонів з киснем та іншим кисневим обладнанням наголошено на обов’язковості дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

Посадових осіб медичного закладу, відповідальних за безпечну експлуатацію кисневих балонів та трубопроводів з киснем, ознайомлено  з основними вимогами безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, з ризиками, що виникають або можуть виникнути  під час експлуатації та транспортування кисневих балонів,  Правилами охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, іншими нормативно-правовими актами з охорони праці.

Всі працівники виявили повноцінні знання з питань охорони праці.

Головне управління Держпраці в Одеській області наголошує: згідно статті 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець несе безпосередню відповідальність за створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі умов праці згідно нормативно-правових актів з охорони праці, у тому числі і під час експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

Прес-служба Головного управління