Працівникам КУ “Гуртожиток творчих працівників” роз’яснено вимоги законодавства щодо діяльності системи управління охороною праці

14 вересня 2021

Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли участь у проведенні засідання «Круглого столу» у комунальній установі “Гуртожиток творчих працівників”. Темою заходу було «Створення системи управління охорони праці в комунальній установі».

У заході також брали участь працівники та керівництво КУ “Гуртожиток творчих працівників”.

Головний державний інспектор Анастасія Лисенко  поінформувала учасників  засідання «Круглого столу» щодо законодавства з охорони праці.  Вона довела до присутніх основні вимоги Закону України «Про охорону праці», зокрема, щодо зобов’язань, покладених на роботодавця згідно статті 13 Закону України «Про охорону праці»: створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі умов праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечення додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Представник Головного управління звернула увагу присутніх на вимоги Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, Положення про розробку інструкцій з охорони праці, Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві та інших нормативно-правових актів з охорони праці, Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів та ін.

А. Лисенко зазначила: з метою забезпечення ефективного  функціонування системи управління охороною праці комунальні установи повинні дотримуватися основних вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці.

Питання забезпечення застосування правових норм щодо використання праці, належного оформлення трудових відносин, тривалості робочого часу, оплати праці — ця проблема під час засідання «Круглого столу» викликала багато відгуків.

Під час заходу представник Головного управління звернула увагу учасників «Круглого столу» на необхідність виконання профілактичних заходів попередження «COVID-19», а саме: недопущення до роботи хворих працівників, обов’язкового застосування захисних медичних масок, дезінфекції або ретельного миття рук, дотримання необхідної соціальної дистанції між особами.

Наприкінці засідання представник Головного управління відповіла на численні питання.

Прес-служба Головного управління