Працівникам комунального підприємства розповіли про організацію трудової діяльності та профілактику виробничого травматизму

22 листопада 2022

Нещодавно Фахівець Головного управління Держпраці в Одеській області Костянтин Пасаіта здійснив консультативну зустріч керівництвом КП «ДЖЕРЕЛО-КОМУНСЕРВІС».

Цей суб’єкт господарювання відноситься до підприємств критичної інфраструктури та забезпечує водопостачанням споживачів на території Любашівської громади.

Зустріч відбулася з метою забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану та профілактики виробничого травматизму.

Найбільше присутніх цікавило питання щодо порядку організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці.

Зважаючи на це, інспектор наголосив на обов’язковому проведенню інструктажів з питань охорони праці, зокрема, проведенню попередніх та періодичних та медичних оглядів та забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Також, під час проведення зустрічі фахівець роз’яснив колективу підприємства питання щодо реєстрації декларації матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Зокрема, присутні цікавилися переліком робіт підвищеної небезпеки, які на час воєнного стану виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, яка реєструється в органі Держпраці на безоплатній основі.

Окрім того, з працівниками та керівництвом підприємства обговорили питання щодо порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві в умовах воєнного стану з урахуванням рекомендацій Державної служби з питань праці.

Підсумовуючи зустріч фахівець Головного управління разом з колективом підприємства дійшли згоди про неприпустимість виплати заробітної плати в конвертах. Присутні самі зауважили, що нелегальна праця не тільки порушує права найманого робітника, але й шкодить державі. До того ж, вона позбавляє людину соціальної захищеності: людей старшого віку – достойних пенсій, хворих – оплати лікарняних листків, а безробітних – грошової допомоги по безробіттю.

Під час зустрічі роботодавці отримали від фахівців Держпраці кваліфіковані відповіді на свої запитання та окреслили план подальших спільних дій у напрямку контролю за дотриманням вимог законодавства з питань охорони праці та законодавчих актів у частині легалізації трудових відносин.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

https://pratsia.in.ua

Прес-служба Головного управління