Працівникам КНП «Одеський обласний клінічний медичний центр» —про безпечну експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки

14 вересня 2021

Фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області взяли участь у проведенні семінару-наради у КНП «Одеський обласний клінічний медичний центр» ООР. Тема заходу було: «Безпечна експлуатація кисневих балонів, систем централізованої подачі медичного кисню, кисневих станцій та систем трубопроводів з киснем».

У заході також брали участь працівники, керівники підрозділів, члени трудового колективу КНП «Одеський обласний клінічний медичний центр».

Головний державний інспектор  Головного управління Юрій Проскуровський виступив з доповіддю на тему «Безпечні методи роботи під час експлуатації кріоциліндрів».

Під час  семінару-наради слухачів було ознайомлено з «Правилами охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» (НПАОП 0.00-1.81-08), вимогами нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки з питань безпечної експлуатації кисневих балонів, систем централізованої подачі медичного кисню, кисневих станцій та систем трубопроводів з киснем у закладах охорони здоров’я для надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID – 19, спричинену короно вірусом SARS-CoV-2.

Учасники семінару-наради обговорили стан  системи управління охороною праці на підприємстві. Представник Головного управління підкреслив, що  метою забезпечення ефективного  функціонування системи управління охороною праці медичні заклади повинні дотримуватися основних вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці.

Питання забезпечення застосування правових норм щодо використання праці, належного оформлення трудових відносин, тривалості робочого часу, оплати праці — ця проблема під час семінару викликала багато відгуків.

Також було звернуто увагу на шляхи найбільш ефективних способів дотримання законодавства з урахуванням вимог постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-coV-2» та від 20.05.2020 №392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-coV-2, а також етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Під час заходу головний державний інспектор звернув увагу учасників заходу на необхідність виконання профілактичних заходів попередження «COVID-19», а саме: недопущення до роботи хворих працівників, обов’язкового застосування захисних медичних масок, дезінфекції або ретельного миття рук, дотримання необхідної соціальної дистанції між особами.

Прес-служба Головного управління