Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані

12 травня 2021

У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування (державний службовець категорії «Б»), а саме: отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів (113, 5 тис. грн у 2021 році), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному вебсайті Національного агентства (ч. 4 ст. 52 Закону).

Таке повідомлення подається протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку понад 50 прожиткових мінімумів (113,5 тис. грн у 2021 році) до НАЗК, якщо:

  • ви службова особа, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище. Відповідний перелік визначений у примітці до статті 51-3 Закону України «Про запобігання корупції»;
  • ви декларант, який займає посаду, пов’язану з високим рівнем корупційних ризиків (рішення НАЗК № 2 від 17.06.2016 ).

Після чого вам потрібно:

  1. обрати «Нове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані»;
  2. ознайомитися з правилами заповнення;
  3. перейти до заповнення форми та внести всю необхідну інформацію;
  4. натиснути на кнопку «Подати документ».

Інформацію, включену в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, необхідно також відобразити в декларації за відповідний період.

К. Гурінова,

завідувач сектором з питань запобігання

та виявлення корупції