Під час тренінгів працівникам ліфтової галузі роз’яснили правила експлуатації електрозахисних засобів

24 серпня 2022

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій  Царелунг провів тренінги з імітацією реальних дій щодо використання електрозахисних засобів під час обслуговування ліфтів з працівниками товариств з обмеженою відповідальністю «Чорноморліфт», «ТМК Сатурн», приватного підприємства „Яровенко” та інших підприємств ліфтової галузі м. Одеси.

На підприємствах немає нещасних випадків, проте  фахівець Головного управління превентивно  проконсультував  роботодавців підприємств щодо особливостей виконання робіт та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану.

Під час тренінгів звернули увагу на вимоги  експлуатації електрозахисних засобів, які зазаначені в правилах:

  • НПАОП 40.1-1.07-01 «Правила експлуатації електрозахисних засобів»;
  • НПАОП «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»

Посадовець зауважив на основних вимогах, а саме:

  • під час обслуговування електроустановок повинні застосовуватись засоби захисту від ураження електричним струмом (електрозахисні засоби), від впливу електричного поля, а також засоби індивідуального (далі – ЗІЗ) та колективного захисту;
  • у разі виявлення непридатних для застосування засобів захисту їх необхідно вилучити з експлуатації, довести до відома про це власника цих засобів, а також зробити запис у “Журналі обліку та зберігання засобів захисту”;
  • засоби захисту необхідно розміщувати як інвентарні в приміщеннях електроустановок (в РУ, цехах електростанцій, на трансформаторних підстанціях, в розподільних пунктах тощо) або в складі інвентарного майна оперативно-виїзних бригад, бригад експлуатаційного обслуговування, пересувних високовольтних лабораторій тощо;
  • інвентарні засоби захисту необхідно розподіляти між об’єктами, оперативно-виїзними та іншими бригадами відповідно до системи організації експлуатації, місцевих умов і норм комплектування згідно з додатком 2 до цих Правил.
  • такий розподіл засобів захисту з визначенням місць зберігання необхідно зафіксувати в списках, які затверджує роботодавець підприємства або працівник, який відповідає за електрогосподарство.

Фахівець Головного управління, в рамках інформкампанії „Виходь на світло!”, роз’яснив працівникам підприємств переваги офіційного працевлаштування та ризики і наслідки незадекларованої праці, норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Інспектор повідомив, що у разі потреби можна одержати консультаційну підтримку з питань охорони праці та з питань праці: для цього потрібно звернутися до Головного управління Держпраці в Одеській області у зручний спосіб.

Це може бути особисте звернення, в тому числі телефоном, електронне звернення або заявка, залишена у спеціальній формі на інформаційному порталі pratsia.in.ua.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/

Прес-служба Головного управління