Охорона праці під час ведення газонебезпечних робіт — ці та інші проблеми обговорено з працівниками МКП «Теплодарводоканал»

22 червня 2022

Під час робочої зустрічі з представниками підприємства МКП «Теплодарводоканал» заступником начальника відділу Головного управління Держпраці в Одеській області Людмилою Мартус та головним державним інспектором Світланою Малярчук було обговорено зміни у трудовому законодавстві, ухвалені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Зокрема, мова йшла щодо оплати праці за різними режимами роботи, переведення та зміни істотних умов праці, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця або працівника, встановлення та обліку робочого часу і часу відпочинку, тривалості відпусток, призупинення дії трудового договору, запровадження роботи за графіками змінності для окремої категорії працівників тощо.

Враховуючи специфіку господарської діяльності підприємства, було розглянуто питання:

– травматизм на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства. Обставини та причини нещасних випадків. Основні вимоги безпеки під час робіт в колодязях, траншеях, котлованах, замкнутому просторі;

–  організація безпечного ведення газонебезпечних робіт, наявність у працівників засобів колективного та індивідуального захисту і контролю газоповітряного середовища.

Керівництву підприємства надано консультативну допомогу щодо  нововведень законодавства, якими на період воєнного стану запроваджено спрощений процес отримання права на виконання робіт і експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки.

Було повідомлено, що у разі потреби можливо звернутися за консультацією у зручний спосіб до Головного управління Держпраці у Одеській області. Це може бути особисте звернення, в тому числі телефоном, електронне або заявка, залишені у спеціальній формі на інформаційному порталі pratsia.in.ua. При формуванні запиту бажано сформулювати перелік питань, які потребують консультації.

Прес-служба Головного управління