Офіційне працевлаштування – наближення спільної перемоги: про це говорили з підприємцями Татарбунарського району

29 вересня 2022

28 вересня 2022 року головний державний інспектор з питань праці та заробітної плати управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Руслан Перебийносюк, з метою запобігання порушення прав працівників під час дії воєнного стану, провів робочу зустріч з представниками транспортної філії ТОВ «БК «ЕСКАДОР» та з підприємцями в області організації харчування території Татарбунарського району.

Під час зустрічей першочергово обговорили питання щодо змін у трудовому законодавстві, ухвалених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», зокрема, оплати праці за різними режимами роботи, переведення та зміни істотних умов праці, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця або працівника, встановлення та облік робочого часу і часу відпочинку, тривалості відпусток, призупинення дії трудового договору, запровадження роботи за графіками змінності для окремої категорії працівників тощо.

Фахівець Головного управління особливу увагу звернув на обов’язок роботодавців забезпечити офіційне працевлаштування своїм підлеглим, та зазначив, офіційно працевлаштовані працівники більш вмотивовані, бо почувають себе захищеними.

Окремо для працівників, посадовець розповів про переваги легальної праці. Зокрема, зупинився на тому, що важливо вивчити і знати свої права, гарантовані трудовим законодавством, бо тоді роботодавець не зможе маніпулювати і обмежувати своїх підлеглих, скорочувати заробітну плату та безпідставно змушувати працювати понаднормово. І варто пам’ятати, що пообіцявши зарплату «в конверті», роботодавець не бере на себе ніяких зобов’язань.

Щодо переваг легальної праці, фахівець зосередив увагу на таких моментах:

▼ щорічна оплачувана відпустка не менш ніж 24 дні на рік. Залежно від шкідливості роботи та інших особливостей, період відпустки може збільшуватися навіть до 60 днів;
▼ можливість виходу на лікарняний за рахунок підприємства;
▼ зарахування страхового і трудового стажу (обидва фактори є підставою для отримання пенсії);
▼ «біла» зарплата. При її виплаті також нараховуються допомоги, відпустки, лікарняні, відрядження та інші виплати з боку держави або роботодавця;
▼ гарантія відшкодування матеріального і морального збитку при виробничих травмах.

Підсумовуючи цю тему, Руслан Перебийносюк зазначив, що наразі сплачувати податки та підтримувати економіку країни важливо як ніколи, бо саме прості українці здатні наблизити час перемоги.

Більше інформації шукайте за посиланнями 👉🏻

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Або на офіційному каналі в Telegram

https://t.me/oddspgovua 

Прес-служба головного управління