НАЛЕЖНІ УМОВИ ПРАЦІ – ГАРАНТОВАНЕ КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ ПРАВО КОЖНОГО! ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВИНІС РІШЕННЯ

26 липня 2021

24 грудня 2020 року до Головного управління Держпраці в Одеській області (далі – Головне управління) надійшло звернення первинної профспілкової організації приватного акціонерного товариства УКРАЇНСЬКЕ ДУНАЙСЬКЕ ПАРОПЛАВСТВО щодо порушення трудових прав працівників.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», п. 5, 6, 10, 11, 14, 15 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823

У лютому 2021 року головним державним інспектором праці управління з питань праці Головного управління винесено вимогу про надання документів, якою зобов`язано в.о. голови правління ПрАТ УКРАЇНСЬКЕ ДУНАЙСЬКЕ ПАРОПЛАВСТВО надати у визначений законом строк для проведення перевірки документи згідно переліку, та забезпечити можливість інспектору дослідити документи згідно вимоги в строк за місцезнаходженням ПрАТ УКРАЇНСЬКЕ ДУНАЙСЬКЕ ПАРОПЛАВСТВО.

Враховуючи факт неподання необхідних документів, було складено акт про неможливість проведення державного контролю.

На підставі акту у березні 2021 року Головним управлінням винесено постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами.

Вважаючи постанову Головного управління протиправною,  ПрАТ УКРАЇНСЬКЕ ДУНАЙСЬКЕ ПАРОПЛАВСТВО звернулося до суду з позовом скасувати вищевказану постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами.

Суд дійшов висновку, що при прийнятті оскаржуваної постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 18.03.2021 року, посадові особи Головного управління діяли в межах та у спосіб, що передбачений чинним законодавством України.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2021 року – відмовити в задоволенні позовної заяви суб’єкта господарювання в повному обсязі.

Тим самим, ПрАТ УКРАЇНСЬКЕ ДУНАЙСЬКЕ ПАРОПЛАВСТВО зобов’язано сплатити штраф.