Моніторинг за проведенням розслідувань гострих професійних захворювань Головним управлінням

02 червня 2021

Головним управлінням постійно здійснюється моніторинг за проведенням розслідувань гострих професійних захворювань комісіями утвореними роботодавцями, за результатами розслідувань та  заходами щодо запобігання гострим професійним захворюванням.

Так, 02.06.2021 року за розпорядженням начальника Головного управління Байдюка С.В.  проведено засідання робочої групи.

На засіданні були присутні заступник начальника Головного управління Булгаков І.М., начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Миронюк Ю.М., начальник Відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Сліпенко О.В., начальник Відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Медюк В.М., головний державний інспектор Відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Карманова С.В., лікар з гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Управління з питань праці Головного управління Сердюк В.В., виконавчий директор Об’єднання організації роботодавців Одеської області Дубчак І.В., головний страховий експерт-начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області Гордєєв С.М., завідувач відділу соціально-економічних питань та охорони праці Федерації профспілок Одеської області Самородіна Н.П., керівник служби охорони праці Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Статива Т.О. та головний спеціаліст інженерно-технічного забезпечення, мобілізаційної роботи,  цивільного захисту та охорони праці Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Прутіян О.Г.

На засіданні розглядалися питання щодо розслідування  випадків гострих професійних захворювань, які сталися з медичними та іншими працівниками, що надавали медичну допомогу хворим на COVID-19 закладами охорони здоров’я.

Так відзначено, що більшість розслідувань, які проводяться комісіями закладів охорони здоров’я не завершуються в терміни визначені Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337 (далі-Порядок). Продовження розслідування  відбуваються за погодженням з Головним управлінням з підстав визначених Порядком. Проте є і розслідування, строки проведення яких суттєво затягуються.

Враховуючи зазначене,  на засіданні було заслухано представників Департаменту охорони здоров’я ООДА Стативу Т.О.,   Департаменту охорони здоров’я ОМР Прутіян О.Г. та управління виконавчої дирекції Фонду соціального   страхування України в Одеській області Гордєєва С.М. щодо причин незавершених розслідувань.

Представникам Департаменту охорони здоров’я ООДА та Департаменту охорони здоров’я ОМР  нагадано про необхідність відомчого контролю за виконанням закладами охорони здоров’я пункту 47 Порядку, надіслання протягом трьох робочих днів після формування матеріалів розслідування територіальному органу Держпраці за місцем настання гострого професійного захворювання.

Також під час засідання обговорено низку організаційних заходів,  які сприятимуть якісному та оперативному розслідуванню випадків інфікування COVID-19 працівників медзакладів.

В ході зустрічі звернено увагу на здійснення профілактичних заходів задля недопущення інфікування коронавірусною інфекцією медичних та інших працівників.