«Легалізація зайнятості населення – важлива тема сьогодення»

01 червня 2021

«Легалізація зайнятості населення – важлива тема сьогодення»

27 травня 2021 року на базі Білгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців сільського господарства, на якому були розглянуті актуальні питання детінізації відносин у сфері зайнятості та відповідальності за порушення законодавства про працю.
В заході взяли участь головний державний інспектор відділу з питань контрольно-наглядової та аналітичної діяльності Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Голінський Павло Іванович та головний спеціаліст відділу забезпечення наповнення бюджету №2 фінансово-економічного управління Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олена Михайлівна Крижанівська.
Павло Голінський наголосив, що легальне працевлаштування забезпечує працівнику належний соціальний захист. Серед переваг легального працевлаштування – гарантовані соціальні виплати у разі настання страхового випадку: соціальна захищеність у разі хвороби, допомога на випадок безробіття, оплачувана відпустка, гідне пенсійне забезпечення в майбутньому.
Олена Крижанівська довела до відома присутніх, що Пенсійним фондом України проводиться робота щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Трудова книжка у сканованому вигляді може бути подана: застрахованою особою через персональний кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду; роботодавцем через кабінет страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду, з обов’язковою згодою особи на обробку персональних даних. У будь-якому разі перед скануванням трудових книжок необхідно провести їх ретельний аудит. Помилки, неточності та неправильні записи слід виправити, щоб не довелося подавати скан-копії повторно.
Доречним стало, також, надання Павлом Голінським та Оленою Крижанівською відповідей на актуальні питання роботодавців щодо порядку оформлення найманих працівників та подання звітності.
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Альона Васильченко розповіла про послуги та можливості служби зайнятості, сервіси та активні програми для роботодавців, які створюють нові робочі місця, задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках (організація громадських та інших робіт тимчасового характеру); щодо можливості одноразового отримання ваучера на навчання та хід Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».