Легалізація праці — актуальна проблема для людини і держави

04 червня 2021

Статтю під такою назвою було опубліковано в газеті «Прес-кур’єр» (№ 21 від 27 травня 2021 р).

Автор статті, начальник Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій Байдюк, розмірковує над проблемою легалізації праці. Він зазначує, що з досвіду діяльності Держпраці упродовж всього часу її існування, неформальна зайнятість не є проблемою виключно держави або одного державного органу. Незадекларована праця зачіпає інтереси кожної людини і цілого ряду державних органів.

Сергій Васильович розповідає в статті про діяльність постійно діючої робочої групи з питань запобігання використання незадекларованої праці, яку створено в Головному управлінні Держпраці в Одеській області, про узгодження Плану спільних заходів  щодо зниження рівня незадекларованої праці в Одеській області на 2021 рік.

В матеріалі йдеться про основні завдання робочої групи — формування та реалізацію заходів, спрямованих на зниження рівня використання незадекларованої праці в Одеській області,  втілення заходів, спрямованих на проведення аналізу кількості застрахованих осіб та незадекларованої праці в області, визначенням динаміки, загальних тенденцій застосування праці працівників без належного оформлення трудових відносин у різних сферах господарської діяльності та за категоріями роботодавців, втілення дієвих заходів щодо протидії незадекларованій праці.

Стаття аналізує стан легального працевлаштування на об’єктах  господарювання Одеси та області, участь у вирішенні цієї проблеми фахівців Головного управління.  Це питання — одне з основних та актуальних проблем додержання законодавства про працю, тому керівництво та інспектори праці Головного управління Держпраці  в Одеській області приділяють цій проблемі особливу увагу.

Фахівці Головного управління роз’яснюють, що, якщо людина   не оформлена офіційно,  для неї це дуже ризиково: наприклад, відсутність належного розміру пенсій, невиплата компенсацій за моральний збиток — та й взагалі нестабільність і невпевненість у майбутньому.

В статті наголошено: тільки спільними зусиллями можливо виконати завдання, передбачені Національним планом спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік, і забезпечити конституційне право громадян на гідні умови праці.

Прес-служба Головного управління