Головне управління посилює взаємодію з органами місцевого самоврядування задля спільної мети – мінімізації незадекларованої зайнятості

26 травня 2021
Начальник Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій БАЙДЮК взяв участь у засіданні колегії Одеської обласної державної адміністрації, яка відбулась 26 травня 2021 року
Він виступив з доповіддю на тему «Про стан підвищення рівня заробітної плати та легалізації зайнятості населення у територіальних громадах області», під час якої зосередився на питаннях змін чинного законодавства.
Зокрема, йшлося про зміни до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про місцеве самоврядування» та Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Посадовець поінформував, що 27.04.2021 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» № 1320-ІХ, яким внесено зміни до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні». Таким чином, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад наділені самоврядними повноваженнями щодо звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань додержання нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, чи його територіального органу про порушення суб’єктом господарювання законодавства про працю та зайнятість населення.
Посадовим особам органів місцевого самоврядування рекомендовано направляти до Головного управління Держпраці в Одеській області інформації щодо порушення суб’єктами господарювання законодавства про працю якщо трудові відносини не оформлюються у встановленому порядку, заробітна плата нараховується у розмірі нижчим, ніж розмір мінімальної заробітної плати при виконанні працівниками місячної (годинної) норми праці; не своєчасно та не у повному обсязі здійснюється виплата заробітної плати працівникам, для здійснення інспекторами праці заходів контролю.
«Головне управління посилює взаємодію з органами місцевого самоврядування задля спільної мети – мінімізації незадекларованої зайнятості в регіоні, збільшення кількості застрахованих осіб та розширення сфери зайнятості. Це автоматично збільшить фінансові доходи до бюджетів різних рівнів, що сприятиме посиленню соціального захисту працівників та економічному розвитку регіону», – наголосив Сергій Байдюк.
Прес-служба Головного управління