Гідна робота – це безпечна робота

31 липня 2018

 

Ця тема лейтмотивом пройшла у виступі начальника Головного управління Держпраці в Одеській області Миколи Калайди під час засідання колегії Головного управління.

У роботі колегії взяли участь голова правління Одеської обласної організації роботодавців Сергій Синятинський, провідний спеціаліст з питань охорони праці Федерації профспілок України в Одеській області Наталія Самородіна, представники підприємств Одеси та області, працівники Головного управління.

У доповіді начальника Головного управління М. Калайди було зазначено, що впродовж 6 місяців 2018 року у сфері охорони праці і промислової безпеки фахівцями Головного управління було проведено 612 перевірок суб’єктів господарювання та перевірено майже тисячу їх виробничих об’єктів, під час яких виявлено близько 12 тис. порушень законодавства.

За результатами заходів державного нагляду понад 600 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Керівник Головного управління підкреслив, що наглядова діяльність у сфері праці зосереджена на питаннях нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкового державного соціального страхування та здійснюється шляхом проведення інспекційних відвідувань, що є цьогорічним нововведенням в рамках покращення наглядової діяльності в даній сфері.

Основні зусилля в цьому напрямку були спрямовані на вжиття всіх можливих заходів із погашення заборгованості з виплати заробітної плати та інших соціальних виплат працівникам підприємств регіону.

Так, під час перевірок суб’єктів господарювання працівниками Управління встановлені факти прихованої заборгованості на суму понад 8,9 млн. грн.

За результатами вжитих Головним Управлінням заходів робітникам Одеської області погашено заборгованість у розмірі понад 5 млн. грн.

Винесено 65 постанов про накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення на суму понад 68 млн. грн., з яких сплачено до бюджету крани близько 800 тис. грн.

Робота у цьому напрямку залишається пріоритетною і надалі.

Головне управління не залишає без уваги стан охорони праці на піднаглядних підприємствах. Зокрема, на засідання колегії було запрошено керівників підприємств, де останнім часом спостерігався ріст виробничого травматизму:  КУ «Пологовий будинок № 5», КП «Одесміськелектротранс», ТОВ «ТІС-Гідротехніка». Звіти керівників було заслухано, встановлено терміни усунення виявлених порушень з питань охорони праці та промислової безпеки. Стан охорони праці на даних підприємствах взято під контроль фахівцями Головного управління.

Учасники колегії прийняли відповідне рішення.

Прес-служба Головного управління