Фахівці Головного управління попереджають нещасні випадки на виробництві та роз‘яснюють вимоги трудового законодавства

22 червня 2022

Нещодавно посадовці Головного управління Держпраці в Одеській області відвідали підприємство СТОВ «Маяк» з метою інформування керівництва та працівників щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та трудового законодавства.

Начальник Подільського відділу нагляду в промисловості Вікторія Михайлюк проінформувала колектив підприємства щодо основних правил охорони праці під час виконання робіт та заходів, які необхідно здійснювати для уникнення травм на виробництві. Також ознайомила присутніх з основними вимогами розслідування нещасних випадків на виробництві під час дії воєнного стану.

Зокрема, фахівець надала роз‘яснення щодо:

✔️порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві в умовах дії режиму воєнного (надзвичайного) стану»;

✔️удосконалення структури акта за формою Н-1, зменшення кількісного складу комісії із спеціального розслідування нещасних випадків та її обов’язків, а також спрощення процесу оформлення документів за результатами її роботи;

✔️запровадження можливості дистанційного засідання комісії з розслідування нещасного випадку з використанням засобів конференц-зв’язку;

✔️підписання протоколів та актів шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису.

Головний державний інспектор відділу з питань праці та заробітної плати Людмила Добровольська проінформувала присутніх про зміни в трудовому законодавстві.   

Мова йшла про особливості укладення трудових договорів в умовах воєнного стану, розірвання трудового договору з ініціативи працівника та роботодавця, встановлення та обліку робочого терміну, часу відпочинку, роботи в нічний час, оплати праці тощо.

Було надано відповіді на питання щодо оголошення простою та нарахування заробітної плати працівникам під час простою, порядку надання щорічних відпусток та їх тривалості під час воєнного стану.

Більше інформації за посиланням http://pratsia.in.ua.

Прес-служба Головного управління