Фахівець Держпраці виступив на засіданні комісії з питань легалізації трудових відносин та зайнятості населення

30 вересня 2022

Нещодавно Головний державний інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Руслан Перебийносюк взяв участь у засіданні комісії з питань легалізації трудових відносин та зайнятості населення.

Зустріч відбулася в приміщені Татарбунарської міської ради під головуванням голови комісії з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати О. Лесніченко. У засіданні приймали участь старости населених пунктів, представники Пенсійного фонду, представники ДПІ Головного управління ДПС, представники Фонду соціального страхування, представники Державної служби центру зайнятості, представники Національної поліції та структурних підрозділів Татарбунарської міської ради.

На порядок денний було винесено питання порядку погашення заборгованості з єдиного соціального внеску.

Учасників засідання комісії з темою погашення заборгованості з ЄСВ ознайомила начальник Татарбунарської ДПІ ГУ ДПС в Одеській області Тамара Газір-Базан. Вона зауважила, що органи ДПС приділяють особливу увагу погашенню заборгованості з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, адже він формує дохідну частину Пенсійного фонду України.

Щодо сплати єдиного внеску, присутні дійшли згоди, що він  гарантує громадянам право на соціальний захист, а це – соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника та безперечно має пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, окрім зобов’язань з виплати заробітної плати.

Щодо проблеми офіційного працевлаштування, інспектор Держпраці акцентував увагу на роботу комісії щодо детінізації заробітної плати і зайнятості населення з метою виведення із тіні суб’єктів господарювання та наповнення місцевого бюджету.

Присутні обговорили активізацію роботи комісії в частині проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи як серед суб’єктів підприємницької діяльності, так і серед громадян, про недопустимість виплати та отримання заробітної плати «в конвертах», на дотриманні мінімальних гарантій в оплаті праці, підвищенні її рівня з метою збереження кваліфікованих кадрів, зупинення трудової міграції, а також оформлення трудових відносин з найманою працею, проведення комісійних обстежень та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в процесі зустрічей з підприємцями з питань оформлення трудових відносин, дотримання соціальних гарантій в оплаті праці, підвищення рівня середньої заробітної плати, своєчасної і в повному обсязі сплати ЄСВ та відповідальність за порушення законодавства про працю.

Руслан Перебийносюк висловив свою думку з цього питання та довів присутнім, що з 1 липня 2022 року Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!» , яка спрямована на виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності.

Фахівець Держпраці зазначив, що така робота – це черговий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин. Кампанія спрямовується на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин та сплати податків.

«Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата – не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема, яка в умовах війни лише набирає обертів.

«Хоча ми неодноразово звертали увагу на негативний вплив «тіньової» зайнятості і заробітної плати в «конверті», легалізація праці – й надалі залишається гострим актуальним питанням. Тому в черговий раз акцентуємо увагу роботодавців та працівників на необхідність оформлення офіційних трудових відносин», – зазначає державний інспектор.

Посадовці Держпраці постійно проводять зустрічі та роз’яснювальні заходи із суб’єктами господарювання щодо належного офіційного працевлаштування.

Посадовець розповів, що Держпраці приділяє інформаційно-роз’яснювальній роботі максимум уваги і часу, адже роботодавці і робітники повинні розуміти переваги зареєстрованих трудових відносин.

Руслан Перебийносюк в черговий раз звернув увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці. Та зауважив, що помилково вважати, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства. Незадекларована праця чинить шкоду суспільству, державі та працівнику.

Більше інформації шукайте за посиланнями 👉🏻

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Або на офіційному каналі в Telegram

https://t.me/oddspgovua ✈️

Прес-служба головного управління