Чи зберігається за працівником заробітна плата під час призупинення трудового договору?

09 травня 2022

Ні,  не зберігається. Оскільки на період призупинення трудового договору між працівником та роботодавцем (у порядку передбаченому статтею 13  Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. (далі – Закон)  роботодавець не забезпечує найманого працівника роботою, яку той повинен виконати відповідно до трудового договору.

Разом з цим  за працівником зберігається його робоче місце. Частиною 3 статті 13 Закону передбачено, що працівник має право на  відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору  у повному обсязі Виплата  усіх витрат з такої компенсації покладається  на державу-агресора, що здійснює військову агресію проти України.

Прес-служба Головного управління