Чи вести військовий облік працівників, яким встановили інвалідність? Чи такі працівники автоматично непридатні до військової служби?

24 березня 2022

✅ Якщо працівнику встановили інвалідність, це не дає підстав автоматично вважати, що він не придатний до військової служби. Керуйтеся записами у військово-облікових документах.

На військовий облік ставлять громадян, придатних за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний або воєнний час, які не досягли граничного віку перебування в запасі Збройних Сил (абз. 1 п. 18 Порядку організації та ведення військовогоо бліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженим постановою КМУ від 07.12.2016 № 921).

Придатність за станом здоров’я до військової служби призовників та військовозобов’язаних визначає військово-лікарська експертиза (п. 1.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони від 14.08.2008 № 402; далі — Положення № 402).

За результатами медогляду військово-лікарська комісія ухвалить одне з рішень щодо військовозобов’язаного:

  • придатний до військової служби;
  • непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час;
  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Підстава — пункт 20.3 Положення № 402.

У двох перших випадках заповнюйте особову картку П-2 і долучайте до картотеки військовозобов’язаних і призовників. Військовий облік працівників, непридатних до військової служби, яких територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виключив з обліку за станом здоров’я, не ведіть. Вони більше не військовозобов’язані.

Інформацію про ступінь придатності до військової служби підкажуть записи у військово-облікових документах.

Прес-служба Головного управління