Безпечні жнива: посадовці Держпраці провели інструктаж працівникам сільськогосподарських підприємств

03 жовтня 2022

Посадовці Головного управління Держпраці в Одеській області, з метою консультаційної підтримки стосовно питань промислової безпеки та додержання законодавства про працю в умовах воєнного стану, завітали до сільськогосподарських підприємств ПП “Лілія” та ПП “Метеори”, які наразі розпочали польові роботи із збирання врожаю соняшника.

Із початком збирання врожаю в агропромисловому комплексі значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних робіт, пов’язаних із жнивами, фахівці зазначають, що цей період є найбільш травмонебезпечним в сільськогосподарському виробництві. Зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у роботах, збільшується кількість залученої техніки та тривалість робіт протягом доби. Травмонебезпечність цього періоду зумовлена максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій та нехтування безпекою.

Головний державний інспектор Сергій Клак зазначив, що для недопущення випадків виробничого травматизму в період проведення комплексу зернозбиральних робіт на підприємстві необхідно здійснити ряд організаційно-профілактичних заходів щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, а саме:

– організувати проведення навчання та перевірку знань з питань охорони праці посадовим особам та працівникам;
– призначити відповідальних осіб за виконання робіт, справний стан і безпечну експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки;
– укомплектувати комбайни та трактори протипожежним устаткуванням, вогнегасниками, медичною аптечкою;
– обладнати небезпечні вузли сільськогосподарської техніки захисними кожухами;
– забезпечити працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до галузевих норм;
– забезпечити експлуатацію електрогосподарства у відповідності до вимог електробезпеки.

Фахівець Держпраці також проінформував про зміни в законодавстві щодо отримання документів дозвільного характеру на виконання робіт та експлуатацію машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки. Мова йшла про положення, зазначені в Постанові КМУ від 18.03.2022 № 314 “Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану” та Постанові КМУ від 24.03.2022 № 357 “Деякі питання виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану”.

Головний державний інспектор Тетяна Лиса, своєю чергою, роз’яснила питання особливостей укладення та призупинення дії трудового договору, переведення та зміни істотних умов праці, порядку надання щорічних відпусток в умовах воєнного стану.

Крім цього, під час робочої зустрічі обговорили питання, які теж цікавили слухачів, зокрема, фахівці Держпраці поспілкувалися із присутніми про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, надання та тривалість додаткових відпусток; збереження середньої зарплати та місця роботи мобілізованим працівникам; режим роботи тощо, з урахування останніх змін у чинному законодавстві.

В рамках кампанії «Виходь на світло!», фахівці Держпраці поінформували підприємства про переваги використання задекларованої праці та зосередили увагу на важливості офіційного працевлаштування.

На завершення представники Головного управління ознайомили присутніх з інформаційним порталом pratsia.in.ua та його сервісами, метою створення якого є консультаційна підтримка громадян з найактуальніших питань стосовно трудових відносин, створення безпечних та здорових умов праці, надання адміністративних послуг тощо.

Більше інформації шукайте за посиланнями 👉🏻

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Або на офіційному каналі в Telegram

https://t.me/oddspgovua ✈️

Прес-служба головного управління