Аграріям нагадали вимоги законодавства з охорони праці у сільському господарстві

23 вересня 2022

Нещодавно фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій Клак та Тетяна Лиса відвідали підприємства агропромислового комплексу ПП “ГАРАНТ” та ТОВ “ПЕТРА”.

Зустріч відбулася з метою проведення тренінгу з безпечного виконання ремонтно-обслуговуючих робіт сільськогосподарської техніки та ознайомлення керівництва та працівників із змінами в трудовому законодавстві в умовах воєнного стану та з питань охорони праці.

Насамперед головний державний інспектор Сергій Клак звернув увагу керівництва підприємства на те, що забезпечення функціонування системи управління охороною праці покладається на роботодавця згідно із Законом України “Про охорону праці”. Тому, на кожному робочому місці повинні бути створені умови праці відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів.

ПП “ГАРАНТ” та ТОВ “ПЕТРА” у своїй господарській діяльності використовують
машини та устаткування підвищеної небезпеки, а також здійснюють певні види робіт підвищеної небезпеки. Це, своєю чергою, передбачає отримання документів дозвільного характеру.

Як зазначив інспектор, у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану, Урядом ухвалено Постанова КМУ від 18.03.2022 № 314 “Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану” та Постанова КМУ від 24.03.2022 № 357 “Деякі питання виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану”. Ці правові акти регламентують спрощену процедуру видачі дозвільних документів. Фахівець також зосередив увагу присутніх на порядку заповнення декларації на виконання робіт та експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки, шляхах її передачі для подальшої реєстрації в Держпраці та строках дії дозвільного документа.

З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, дотримуючись певних вимог “Правил охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва” та “Правил охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями”, фахівець разом з працівниками підприємств імітували різноманітні виробничі процеси з ремонту та налагодження тракторної техніки, та вдосконалили знання з охорони праці.

Під час другої частини зустрічі головний державний інспектор Тетяна Лиса роз’яснила питання укладення та призупинення дії трудового договору, переведення та зміни істотних умов праці та порядку надання щорічних відпусток в умовах воєнного стану.

Крім цього, під час робочої зустрічі обговорили питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, надання та тривалості додаткових відпусток, збереження середньої
зарплати та місця роботи мобілізованим працівникам з урахування останніх змін у чинному законодавстві.

Також під час зустрічі було зосереджено увагу присутніх на основних положеннях кампанії “Виходь на світло!”, мета якої – подолання незадекларованої праці. Це стосувалось, зокрема, трудових прав і соціальних гарантій найманих працівників, змін у трудовому законодавстві під час воєнного стану, особливостей укладання та розірвання трудових договорів з ініціативи працівника чи роботодавця, встановлення та обліку часу роботи та відпочинку, оплати праці, призупинення дії трудових договорів.

По завершенню зустрічі фахівці Держпраці повідомили про можливість звернутись до Головного управління Держпраці в Одеській області за додатковою консультацією, скориставшись інформаційним порталом
pratsia.in.ua. Бажано перед зверненням чітко сформулювати питання та викласти їх в електронній формі, або особисто звернутись за телефоном, що вказаний на
порталі.

Більше інформації шукайте за посиланнями 👉🏻

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

http://pratsia.in.ua

Або на офіційному каналі в Telegram

https://t.me/oddspgovua ✈️

Прес-служба головного управління