Працівникам підприємств морегосподарського комплексу Південного регіону– про відзначення Дня охорони праці в Україні

14 квітня 2021

У рамках відзначення у 2021 році Дня охорони праці в Україні представники Головного управління Держпраці в Одеській області провели семінар-нараду для керівництва, інженерно-технічного складу та працівників ДП «Одеський морський торговельний порт», ТОВ «ТІС-=Вугілля», ДП «Морський торговельний порт «Южний», Української Національної стивідорної компанії, ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал» та ін..

Під час заходу йшлося про підготовку та проведення Дня охорони праці в Україні, про організацію відповідної роботи на підприємствах усіх форм власності. Посадові особи Головного управління Держпраці в Одеській області ознайомили присутніх із відповідним Планом заходів, підготовленим Держпраці, звернули увагу керівництва підприємств на необхідність розробки власних заходів.

Головний державний інспектор Головного управління Іван Бенні повідомив слухачам, що рамках підготовки до Дня охорони праці Головне управління Держпраці в Одеській області направило письмове звернення з проханням до профспілкових організацій усіх рівнів, керівників підприємств, установ та організацій області, незалежно від форми власності,  провести роз’яснювальну роботу щодо вимог державної політики у сфері охорони праці, щодо необхідності дотримання  правил охорони праці на виробництві.

Всесвітній день охорони праці присвячений стратегіям зміцнення національних систем охорони і безпеки праці з метою підвищення їх стійкості перед обличчям як нинішнього, так і майбутніх криз, враховуючи уроки минулого і досвід, накопичений у сфері праці. Пандемія торкнулася практично всіх аспектів сфери праці, починаючи з ризику передачі вірусу на виробництві та закінчуючи ризиками, що стосуються охорони та безпеки праці, які виникли в результаті заходів протидії поширенню вірусу.

  Представник Головного управління звернувся до працівників підприємств з рекомендаціями —Контрольним переліком заходів, підготовленим під час організації відзначення Дня охорони праці Міжнародною організацією праці, що є важливим елементом профілактики і пом’якшення наслідків поширення коронавірусної інфекції на робочому місці.

Так, переконайтесь, що робочі місця ваших працівників чисті та гігієнічні. Поверхні (наприклад, столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом. Розмістіть диспенсери із дезінфікуючими засобами у всіх видних місцях (біля робочих місць). Розмістіть на видних місцях плакати, що рекламують миття рук.

Поєднуйте вищенаведені заходи з іншими комунікаційними заходами, такими як надання рекомендацій (прочитання лекцій) фахівцям з охорони праці щодо здоров’я працівників.  Переконайтеся, що персонал, підрядники та замовники мають доступ до місць, де вони можуть отримати доступ до води з милом. Необхідно сприяти наявності чистого повітря на робочому місці.

Переконайтеся, що маски для обличчя, інші тканинні засоби індивідуального захисту доступні на робочих місцях, де є скупчення людей із нежитєм (кашлем) на роботі. Для утилізації одноразових масок (фільтрів для масок) мають бути передбачені спеціальні урни для їх утилізації.

Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників та коронавірусної інфекції має важливе соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.

Спілкуючись з колективом підприємства, представник Головного управління  розповів про нові форми організації праці, у тому числі, щодо переходу на дистанційну роботу під час карантину, забезпечення ефективної роботи «гарячих телефонних ліній», забезпечення для працівників вільного доступу до належних засобів правового захисту у разі порушення законодавства про працю, трудових спорів тощо.

Прес-служба Головного управління