Головним управлінням Держпраці в Одеській області підписано Меморандум про співпрацю з Південним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків

22 вересня 2021

Сьогодні начальник Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій Байдюк та його перший заступник Руслан Павловський провели робочу зустріч з начальником Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Володимиром Коломійцем у  Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків.

Головна мета зустрічі — об’єднання зусиль та протидія використанню незадекларованої праці.

Керівництвом відомств було підписано Меморандум про співробітнцтво та партнерство. Документом узгоджено спільну роботу щодо реалізації заходів, спрямованих на стимулювання платників податків та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль сторін щодо формування сприятливого середовища на ринку праці, забезпечення реалізації державної політики з питань контролю за додержанням законодавства з питань охорони праці та законодавства з питань праці суб’єктами господарювання, які використовують найману працю працездатних осіб, а також забезпечення захисту трудових прав найманих працівників, зменшення рівня не задекларованої праці, забезпечення державної політики у сфері податкового контролю.

«Наразі є важливим об’єднання зусиль з метою протидії використанню незадекларованої праці. Державна податкова служба та її територіальні органи на постійній основі забезпечують аналітичною інформацією органи Держпраці щодо ймовірних фактів використання найманої праці платниками податків без оформлення трудових відносин», — зазначив Володимир Коломієць.

«Не оформлені належним чином трудові відносини на підприємствах є грубим порушенням трудового законодавства, за яке доведеться нести відповідальність. Також неоформлені трудові відносини позбавляють працівників державних гарантій. Нелегальна зайнятість породжує несумлінну конкуренцію та негативно впливає на наповнення бюджету», – додав керівник.

Як вважає начальник Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій Байдюк, цей документ стане дієвим інструментом вдосконалення практичної взаємодії щодо запобігання правопорушенням у сфері податкових та трудових відносин, зокрема, протидії незадекларованій праці в регіоні.

У рамках зустрічі було обговорено питання спільної взаємодії по роботі з суб’єктами господарювання, у яких виявлені ознаки недотримання законодавства з питань легалізації найманих працівників, детінізації  відносин у сфері зайнятості населення з метою залучення додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Прес-служба Головного управління